Czas do szkoły

Szczerze mówiąc nie tęsknię za czasami szkolnymi.
Ani tymi wczesnoszkolnymi, ani tymi z okresu liceum.

Studia zaś zaczynały się w październiku, co jest zdecydowanie lepszym momentem na zakończenie wakacji;)
A propos, wakacji, nie studiów, wrzesień (poza majem i czerwcem) jest moim ulubionym miesiącem urlopowym.
Robi się spokojniej, po pogodzie człowiek niczego się nie spodziewa, więc ta może go tylko pozytywnie zaskoczyć.
A jeśli nawet i nie, to można czerpać przyjemność ze spacerów w mżawce, czy wykorzystać ten czas na granie w planszówki:)

Skoro jednak dzisiaj mamy 1 września i początek roku szkolnego, to pomyślałam, że czymś mogę go osłodzić i wykonałam dwa mydełka: ołówek i notes.

Na początek ołówek, którego pomysł podpatrzyłam na Creamy Obsession na Instagramie (mydełka możecie zobaczyć także na stronie Pencil Soap Stencil™).
Tamto mydełko zostało wykonane jednak inną techniką (w formie, z mydła tworzonego metodą na gorąco, filmik znajdziecie na: YouTube). Musiałam trochę pogłówkować jak zaimplementować pomysł do wykonania go techniką melt and pour, czyli z gotowej bazy glicerynowej, którą należy roztopić (zabarwić i dodać zapachu). A oto i efekt

Drugie mydełko, notes, ma podobny rodowód (creamyobsession.com).
W tym przypadku, poza tym, że technika wykonania jest inna (co pozwoliło m.in. na dodanie do notesu etykietki na wpisanie tytułu, w oryginale został jedynie nałożony do zdjęcia kawałek papieru), to dodałam wewnątrz stronnice:)

A oto oba mydełka razem

Do zestawu szkolnego coś by się jeszcze przydało, więc dla przypomnienia pokazuję wykonane rok temu, i prezentowane także z okazji rozpoczęcia roku szkolnego, kredki

oraz paletę malarską

Pewnie z biegiem czasu „zestaw szkolny” będzie się powiększał;)
A co Wy byście zapakowali do swojego szkolnego plecaka?

 

Do oglądania tego co w mojej pracowni się rodzi zapraszam na Instagram, gdzie publikuję codziennie (z rzadkimi wyjątkami, niekoniecznie zgodnie z chronologią powstania) @milena.wolniodnudy.pl, a także na moje konto na FB wolniodnudy.pl | Facebook, na którym staram się na umieszczać na bieżąco zdjęcia nowości. Na obu portalach możecie komentować i zadawać pytania. A jeśli nie korzystacie z żadnego z nich, a macie jakieś uwagi, wątpliwości, czegoś chcecie się dowiedzieć, to piszcie na info@wolniodnudy.pl.