Inspiracje: mondrianowskie mydło

Ten który przygotowałam miał nieco poniżej 30 cm i do jego wypełnienia użyłam ok. 1,8 kg mydła.Pokazywałam Wam już kilka realizacji inspirowanych pracami Mondriana.
Ostatnia z nich – mydło – spodobała się i otrzymałam zamówienie na blok mydła przy czym pojedyncza kostka miała być mniejsza od ostatniej. Aby móc zrealizować zamówienie niezbędne stało się przygotowanie odpowiedniej formy (którą już od dawna chciałam zrobić). Gotowe formy kosztują min. 60zł, a sami możecie takową przygotować za złotych… 20.

Wystarczy prosta deska (długość 200 cm, szerokość 8 cm) pocięta na 5 kawałków (3 po 60 cm i dwa po 10 cm), odpowiednio gruby pręt z którego wycinamy dwa ok 15 cm kawałki oraz 4 nakrętki motylkowe. Teraz wystarczy nawiercić otwory w dwóch deskach i… forma gotowa (jeśli macie jakieś pytania co do wykonania formy chętnie odpowiem – piszcie na info@wolniodnudy.pl).

Deska musi być idealnie prosta, co okazuję się dopiero po docięciu, więc pewnie lepiej jest formę przygotować z kawałki sklejki. Forma montowana jest na ścisk, a krótkie boki mogą być ustawione w dowolnej odległości między śrubami, więc mogę przygotować blok dowolnej długości. DSC09608

Ten który przygotowałam miał nieco poniżej 30 cm i do jego wypełnienia użyłam ok. 1,8 kg mydła.
A oto projekt i wynik moich prac.

01 mydło Mondrian S

I jeszcze sesja fotograficzna;)

02 mydło Mondrian S

Wzór był na tyle skomplikowany, że wpierw odlałam kolorowe fragmenty, które zalewałam czarnym mydłem (pamiętając o ich spryskaniu alkoholem, tak aby kawałki się scaliły oraz odpowiednim wystudzeniu czarnego mydła, aby nie rozpuścić kolorowych prostokątów).

Mydło, czego nie mogę niestety zaprezentować, nie tylko wygląda, ale i pachnie:)