W co się bawić

Krótka przerwa w nadawaniu;)

Nie oznacza ona, że nic nie robiłam.
Nicnierobienie nie leży w mojej naturze.
Przerwy na blogu najczęściej oznaczają, że… jestem zajęta cośrobieniem;)

W tak zwanym międzyczasie wykonałam dwie latarenki (jedną z nich Wam pokażę, druga – ze względu na jej osobisty charakter i niezgodność charakterów – mojej i latarenki, pozostanie w archiwach) i całkiem sporo mydełek. Trochę także malowałam akwarelami, głównie z potrzeby wewnętrznej, ale to co stworzyłam wykorzystałam do wykonania pudełeczek.
Zacznę od mydełek, tak od kilku, które stworzyłam z okazji odbywającej się w sobotę Kostki, a dokładnie imprezy Rzuć Kostką, która organizowana jest przez Game Troll TV , któremu patronuję i trzymam kciuki za rozwój i sukces w szerzeniu ich misji.

Game Troll TV, to kanał poświęcony grom planszówkowym, z którego dowiaduję się (a Wy także możecie), co nowego w świecie planszówek się pojawia, w co można grać od jakiegoś czasu, gdzie można upolować okazyjnie egzemplarz ciekawej gry. Dzięki Piotrowi Jasikowi znacznie poszerzyła się liczba tytułów w które gramy z MLP (z najnowszych na naszym stole tytułów: Botanik przeznaczony dla 2 graczy, Projekt L, a na ogranie czekają dwa kolejne tytuły).

 

A że imprezą, w której będziemy uczestniczyć po raz pierwszy, zaczęłam żyć na kilka tygodni wcześniej, to nie powinno nikogo dziwić iż w mojej pracowni wykluły się „kostkowe” mydełka.

Pierwsze z nich prezentuje logo Game Troll TV.
Chciałam by nie było jedynie zwykłym przerysowaniem tegoż dlatego dodałam trójwymiarowego konika szachowego.
Ciekawa jestem, czy mydełko się spodoba:)

Jak widzieliście na zdjęciach mydełko jest trójwymiarowe nie tylko z powodu figurki, ale także samej szachownicy.
Także ogr znajduje się bliżej powierzchni w stosunku do konika i do wstęgi.

Wykonałam dwie wersje tego mydełka.
W przypadku pierwszej zbytnio pospieszyłam się z wylaniem ostatniej warstwy (mydło było zbyt gorące), co spowodowało, że roztopiła się wcześniejsza warstwa tworząc delikatną mgiełkę. Chcę Wam ją pokazać byście wiedzieli czym skutkować może pośpiech;)

Drugie mydełko przedstawia drewnianego pionka, którego możecie spotkać w wielu grach.
Ja pierwszy raz natknęłam się na tę postać, zwaną często meeple (od my people albo miniature people), w Carcassonne.
Czarny pionek ludzika na tle zielonych pasków pojawia się jako zapowiedź Co jest grane nagrywanym przez Game Troll TV, stąd taka forma mydełka.

W trakcie sesji meeple złapał za świetlny miecz;)

Zrobiłam jeszcze mydełko z samymi meeplami, ale… zabrakło słoneczka do ich sfotografowania:(
Wykonałam także papier do zapakowania pokazywanych dzisiaj mydełek.
Postaram się papier i pudełeczka pokazać w najbliższym czasie.

 

Kolejne Kostki pewnie będą otwarte dla wszystkich chętnych.
Póki jednak nie jest znany ich termin zapraszam  – w imieniu chłopaków z Game Troll TV – do oglądania ich kanału, a jeśli się wciągniecie, to i do patronowania (co daje możliwość podglądania ich pracy, uczestniczenia w planowaniu oraz brania udziału w zamkniętych imprezach oraz wypożyczania gier) do czego gorąco zachęcam.

 

Jeśli nie chcecie mieć przerw w oglądaniu tego co w mojej pracowni się rodzi, to zapraszam na Instagram, gdzie publikuję codziennie (z rzadkimi wyjątkami, niekoniecznie zgodnie z chronologią powstania) @milena.wolniodnudy.pl, albo na moje konto na FB wolniodnudy.pl | Facebook, na którym staram się na umieszczać na bieżąco zdjęcia nowości.