Ze sklepowych półek: mango i cykoria

W weekendy z reguły nie umieszczam żadnych wpisów, ale ten tydzień był krótszy, a dodatkowo od tak dawna nie pisałam o moich odkryciach…;)

Pisałam o mojej a właściwie o miłości Mojej Lepszej Połówki do mango (niektóre produkty z mango)…

Oczywiście najlepsze są świeże dojrzałe owoce. O owoce nie jest dziś trudno gorzej z ich dojrzałością;)

W miejsce surowych owoców możemy wybrać pulpę owocową (polecam do wszelkiego rodzaju potraw: shake, desery), owoce z puszki (zachowałabym ostrożność, bo można trafić na owoce z „nitkami”, no i puszka wpływa na smak owoców), suszone bądź liofilizowane.

Do drinków świetnie sprawdzają się soki. Na rynku dostępne są głównie soki Tymbarku oraz HappyDay, ale pojawiają się także koncentraty i tych postanowiłam spróbować. Nie będę ukrywać, że skusiła mnie reklama Łowicza i ich syrop mango zielona herbata. Niestety nie udało mi się w żadnym sklepie znaleźć tego koncentratu. W Auchan kupiłam koncentrat Sunquick mango (chyba ok. 12zł) oraz syrop lemoniadowy o smaku mango, maraku i i bergamotki marki Excellence (nie pamiętam ceny, ale ok. 3-4zł). Sunquick obiecuje, że syrop zawiera min 50% owoców, ale – wg mnie – smak jest chemiczny i nie przypomina mango. Smak syropu lemoniadowego jest zaś tak sztuczny, że już bardziej by nie mógł być. Przypomina trochę lizaki. Jeśli lubicie taki smak, to być może przypadnie Wam do gustu.

Innym produktem, który trafił w moje ręce była Cykoriada marki Power (do nabycia m.in. w sieci drogerii Rossman, cena 7,99zł). Naczytałam się wcześniej o tym, że korzeń cykorii (występującej u nas cykorii podróżnik – rosnące przy drogach kwiaty przypominające chabry) może zastąpić kawę. Zastanawiałam się nawet nad samodzielnym suszeniem korzeni, ale skoro znalazło się coś gotowego… Postanowiłam spróbować tego wynalazku. Wyraźnie wyczuwalny jest smak żeń szenia, ale gdyby nie to myślę, że faktycznie z kawą dałoby się pomylić i to nie tylko z powodu wyglądu napoju. Jeśli jesteście kawoszami, a z jakiegoś powodu kawy pić nie chcecie, bądź nie możecie, albo szukacie jakiegoś substytutu, albo szukacie czegoś zdrowego (błonnik, inulina), to spróbujcie cykorii:)

mango i inne