Kursy

wszystkich, którzy chcą poszerzyć swoje horyzonty, nabyć nowe umiejętności, miło spędzić czas oraz tych, którzy spełniają się własnoręcznie przygotowując prezenty dla innych, czy ozdabiając własny dom zapraszam na:

Zajęcia prowadzone są w Grzeszynie (okolice Łasku i Zelowa), w Łodzi, albo z dojazdem do Kursanta. W przypadku grup – o ile mają Państwo takie życzenie – zajęcia zostaną zorganizowane we wskazanym miejscu (dom kultury, szkoła lub w innej sali).

KURSY JĘZYKA WŁOSKIEGO:

Ze względu na łatwość (dla Polaków) wymowy, melodyjność, ale i przejrzystą gramatykę język włoski jest idealnym wyborem w przypadku decyzji o nauce języka obcego, zarówno pierwszego, jak i pierwszego języka romańskiego (włoski, hiszpański, francuski, portugalski, rumuński). Znajomość włoskiego otwiera drogę do nauki innych języków obcych, ale przede wszystkim jest środkiem do poznania Włoch i Włochów, kraju i kultury, a także nawiązania kontaktów międzynarodowych. Jako, że Włochy są jednym z głównych kierunków turystycznych, to znajomość języka daje szansę na samodzielne poznanie kraju wina, oliwek, dobrego jedzenia, zabytków kultury i sztuki, ale i miejsc niezwykłych przyrodniczo i krajobrazowo.

Proponuję wybór jednego z typów kursów:

 1. DOLCE FAR NIENTE: kurs językowy w wolniejszym – aniżeli standardowe kursy – tempie nauki. Większość pracy nad przyswajaniem słownictwa i gramatyki odbywać się będzie w trakcie zajęć. Spokojnie, ale systematycznie, będziemy wspólnie odkrywać tajemnice języka włoskiego. Kurs bazuje na nauce przez doświadczanie, a więc przez różnego rodzaju formy aktywnego przyswajania wiedzy. Jest przeznaczony dla osób, które nie mogą poświęcić zbyt wiele czasu na naukę, bądź preferują wolniejsze, ale skuteczne tempo nauki, tak dla zapracowanych dorosłych, jak i dla dzieci (grupy mieszane tylko w przypadku zgłoszenia takiej chęci przez kursantów);
 2. AL DENTE – kurs kulturowo-językowy: celem tego kursu jest poznanie Włoch i kultury włoskiej, miejsc, które warto odwiedzić, zwyczajów o których warto się dowiedzieć, smakołyków których trzeba spróbować, filmów, muzyki, sztuki, a także słownictwa pozwalającego na samodzielne kontaktowanie się z Włochami w trakcie podróży lub pracy we Włoszech. Nasze spotkania pozwolą Państwu świadomie wybrać sposób i miejsce spędzenia najbliższych, bądź kolejnych wakacji. To takie studia italianistyczne w pigułce
 3. BELLA FIGURA – kurs standardowy, prowadzony w oparciu o jeden z popularnych i bardzo dobrze przygotowanych podręczników do nauki języka włoskiego (Caffè Italia lub Progetto Italiano) oczywiście z wraz z dodatkowymi materiałami do nauki i utrwalania poznanego materiału, a które uprzyjemnią naukę i uczynią ją bardziej efektywną. Dwa semestry nauki pozwalają na zdobycie poziomu umożliwiającego kontakt w sklepie, hotelu, czy restauracji, prowadzenie prostych konwersacji. Po dwóch latach nauki osiąga się poziom B1, a więc taki poziom komunikacji, który umożliwia funkcjonowanie w pracy i innej przestrzeni społecznej.

Kursy mogą być prowadzone w formie indywidualnej, ale nauka jest przyjemniejsza i bardziej efektywna, a także – co nie jest bez znaczenia – tańsza, w przypadku małej grupy (2-8 osób), więc polecam właśnie taką formę. A jeśli grupę będą stanowić znajomi, pary, czy rodziny, to nauka będzie nie tylko łatwiejsza, ale i radośniejsza i owocna:) Nic nie stoi na przeszkodzie, aby języka uczyli się wspólnie dzieci w różnym wieku, rodzice i dziadkowie. Dla każdej grupy znajdę satysfakcjonujące wszystkich rozwiązanie.

Wolne terminy:

Proszę o kontakt mailowy: info@wolniodnudy.pl

Cena

zależna od formy zajęć, ich częstotliwości, wymiaru godzinowego, terminu oraz liczby osób w grupie.
Proszę o kontakt mailowy: info@wolniodnudy.pl – niezwłocznie odpowiem, bądź oddzwonię (w przypadku maili wysyłanych od poniedziałku do piątku po godzinie 18 w najbliższym dniu „roboczym”).

Kim jestem? Jakie mam uprawnienia do nauki języka włoskiego?

Jestem absolwentką Filologii włoskiej UŁ, aktywnym tłumaczem języka włoskiego.
Moja znajomość kultury i języka nie ogranicza się do „szkolnej” wiedzy. Zjechałam Włochy wszerz i wzdłuż, z Włochami utrzymuję kontakty zarówno na stopie zawodowej, jak i przyjacielskiej.
Kocham Dolomity, ale odkryję przed Państwem sekrety, wady i zalety nie tylko regionu Trydent-Górna Adyga, ale i pozostałych części Włoch.
Odpowiem – z doświadczenia – na pytania, gdzie są najpiękniejsze plaże, zabytki warte zwiedzenia, parki rozrywki, nietypowe muzea, ale także co zjeść, czy jakie wino wypić będąc w Mediolanie, czy Palermo.
Kocham język włoski i Włochy, a Włochów i ich sposób bycia… wciąż uczę się rozumieć;)
Jestem wykwalifikowanym nauczycielem. Przez kilkanaście lat wykładałam na UŁ (uczyłam przedmiotów z zakresu nauk ekonomicznych i społecznych oraz informatycznych). Teraz oddaję się w 100% dwóm moim pasjom jakimi są język i kultura Włoch oraz techniki kreatywne.

WARSZTATY RĘKODZIELNICZE

Moją pasją są wszelkiego rodzaju techniki kreatywne. O tym czym aktualnie się zajmuję mogą Państwo przeczytać na blogu. A swoją wiedzą, umiejętnościami i zainteresowaniami chętnie podzielę się z Państwem w trakcie regularnych spotkań, bądź pojedynczych, tematycznych warsztatów.

Wśród technik, które mogą Państwo wspólnie ze mną zgłębiać są:

 • techniki szklarskie (m.in. tworzenie witraży techniką Tiffaniego, fusing – stapianie szkła, lampworking – tworzenie szklanych koralików, malowania na szkle, piaskowania) – część moich prac mogą Państwo zobaczyć na stronach manualnie oraz czytając bloga.
  Wykonane przez Państwa prace mogą ozdobić mieszkanie, stać się pięknym i wartościowym prezentem.
  Techniki szklarskie wymagają odpowiedniego warsztatu i narzędzi, więc kursy organizowane są jedynie w trybie regularnych cotygodniowych zajęć (ewentualnie spotkania mogą odbywać się raz na dwa tygodnie lub raz w miesiącu) tak aby mieli Państwo dostęp do narzędzi i miejsca pracy bez konieczności ponoszenia dodatkowych nakładów;
 • embossing, czyli tłoczenie w różnych materiałach, ale głównie papierze i folii aluminiowej – techniki te mogą być z powodzeniem realizowane samodzielnie, ale wspólna praca daje więcej radości, a dodatkowo łatwiej znaleźć jest czas na hobby rezerwując dany termin – zapraszam więc na regularne spotkania z jednej techniki, bądź serii technik;
 • mydlarskie (na bazie gotowego mydła glicerynowego) – godzina czasu (a czasami mniej) wystarcza by przygotować niepowtarzalne, pięknie pachnące mydełko (cena gotowego mydła artystycznego waha się w sklepach między 150 a 200zł za kg). To tego samodzielne formowanie mydła to fantastyczna zabawa dla osób w każdym wieku, także tych, którzy nie posiadają ogromnych zdolności plastycznych. Wystarczą dobre chęci , a ja pokażę różne sztuczki i pomysły.
  Pojedyncze warsztaty są doskonałym pomysłem na prezent z okazji tak 5-tych, 18, jak i 60 urodzin, Świąt Bożego Narodzenia, czy jako atrakcja na wieczór panieński (oczywiście dobierzemy właściwą formę przygotowywanego mydła;)),
 • wykorzystanie glinki polimerowej – materiału łatwiejszego w obróbce niż plastelina, ale dającego możliwość samodzielnego przygotowywania biżuterii, okładek, oprawek, miniatur i innych przedmiotów,
 • i wiele wiele innych: tworzenia papieru czerpanego, składania pudełek, folding book art (tworzenia rzeźb z książek poprzez zaginanie stron), string art (tworzenia przestrzennych obrazów z nici), filcowania wełny na mokro…

Terminy:

do uzgodnienia.

Cena

zależna od rodzaju zajęć, ich częstotliwości, wymiaru godzinowego, terminu zajęć, liczby osób w grupie…
W celu ustalenia szczegółów proszę o kontakt mailowy: info@wolniodnudy.pl. Orientacyjnie:

 • warsztaty z technik mieszanych: zajęcia 120 min., 4 spotkania w miesiącu, materiały i narzędzia w cenie, 100-240zł/os. (240zł za 4 zajęcia indywidualne w miesiącu, 100zł – cena za osobę za 4 zajęcia w grupie min. 4 osób)
 • warsztaty szklarskie: 12 spotkań (4 spotkania w miesiącu, materiały i narzędzia w cenie) 480-800zł za osobę za cykl 12 spotkań (niższa cena przy założeniu, że grupa będzie liczyła 5 osób), w cenie m.in. wykonanie 3 witraży
 • warsztaty mydlarskie: jednorazowe, indywidualne, czas trwania: 60-120 min., zajęcia w siedzibie firmy: 80 zł, dla grupy – do uzgodnienia; mydełka przygotowane w trakcie zajęć zabierają Państwo ze sobą
 • spotkania tematyczne – np. szykujemy dekoracje na Halloween, Boże Narodzenie, nadejście zimy, prezent na Dzień Kobiet, czy Dzień Dziadka – 200zł za 3 godzinne spotkanie + dodatkowo płatne materiały (do uzgodnienia), takie zajęcia mogą np. atrakcją urodzinową dla dziecka.

Niezależnie od tego jakie zajęcia Państwo wybiorą gwarantuję, że nie będą się Państwo nudzić.

Gdyby jednak nie byli Państwo w pełni usatysfakcjonowani wspólnie uzgodnimy formę rekompensaty;)

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, bądź pytań proszę o kontakt mailowy: info@wolniodnudy.pl – niezwłocznie odpowiem, bądź oddzwonię (w przypadku maili wysyłanych od poniedziałku do piątku w godzinach 8-18 najpóźniej po 2 godzinach, w innym w najbliższym dniu „roboczym”).

 

INNE

Jeśli są Państwo zainteresowani tłumaczeniem z języka włoskiego lub na język włoski (pisemnymi, bądź ustnymi), nawiązaniem kontaktów na rynku włoskim, bądź organizacją wyjazdów prywatnych, czy służbowych do Włoch, bądź Austrii, to także służę pomocą.